Glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova Rijeka je srednja glazbena škola u kojoj je organizirana nastava pripremnog osnovnog glazbenog obrazovanja, osnovnog glazbenog obrazovanja, te srednjeg – šestogodišnjeg (pripremna i srednja škola) i četverogodišnjeg (srednja škola) programa obrazovanja različitih profila glazbene umjetnosti (klavir, harfa, violina, viola, violončelo, kontrabas, gitara, mandolina, oboa, flauta, klarinet, fagot, rog, truba, udaraljke, harmonika, solo pjevanje, teorijski smjer) te program opće gimnazije.

U veljači 2011.godine u sastav Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Rijeka ulazi Osnovna glazbena škola Rab i postaje njen područni odjel s programima glazbene umjetnosti klavira, mandoline, gitare, klarineta, saksofona, harmonike, nastave solfeggia i zbora.

Nastava je u glazbenoj školi individualna i skupna. Individualna je nastava glazbala dok skupnoj pripadaju teorijska grupa predmeta i skupno muziciranje (zbor ,orkestar). Nastava se izvodi temeljem verificiranog nastavnog plana i programa za glazbene i plesne škole.

Upis u glazbenu školu obavlja se na temelju položenog prijamnog ispita za osnovnu školu te predhodno završene osnovne glazbene škole, odnosno pripremnog programa (u trajanju dvije godine) za srednju glazbenu školu. Učenici srednje glazbene škole mogu polaziti i gimnaziju, odnosno druge četverogodišnje srednje škole.

Značaj glazbenog obrazovanja je u tome što u glazbenoj školi nastojimo njegovati ljubav prema radu koji neizostavno donosi i stanovita odricanja, ali istovremeno uzvraća razvijanjem vještina muziciranja i stvaranja. Rezultati su vidljivi uspjesima učenika na javnim manifestacijama, koncertima i natjecanjima gdje oni ujedno najbolje predstavljaju pozitivan i poticajan odnos sredine i grada spram glazbene umjetnosti.

Od školske godine 2015./2016.započeo je s radom Područni odjel Krk s programima glazbene umjetnosti klavira, gitare, klarineta, trube i nastave solfeggia.