KOMORNA GLAZBA ZA KLAVIR

GLAZBENA ŠKOLA IVANA MATETIĆA RONJGOVA RIJEKA I MUZIČKA AKADEMIJA ZAGREB

Srijeda, 24.05.2017. u 14:00 sati Dvorana škole (soba 7)

K O N C E R T

E. Satie: La Belle Excentrique za klavir četveroručno
Grande Ritournelle
Marche Franco – Lunaire
Valse du „Mystérieux baiser dans l’oeil“
Cancan Grand – Mondain
Izvode: Petra Bugarin & Petra Kukavica

Riječki nastup klavirskih komornih ansambala studenata Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu ima zajedničku poveznicu. To je grad Rijeka. Mlade pijanistice, Petra Bugarin i Petra Kukavica su srednješkolsko glazbeno obrazovanje stekle u Rijeci dok drugi ansambl izvodi jednu skladbu koju je skladao Juraj Marko Žerovnik također svojedobno učenik Glazbene škole u Rijeci a sada student klavira i kompozicije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Petra Bugarin je studentica na drugoj godini studija, glavni predmet klavir u klasi profesora Dalibora Cikojevića.

Petra Kukavica studira drugu godinu glavni predmet klavir u razredu profesora Veljka Glodića.

Dora Iveković i Josip Frigan su u razredu profesora Danijela Detonija kao studenti druge godine studija, glavni predmet klavir.

Lucija Mikelec je studentica druge godine klavira u klasi profesora Đorđa Stanettija.

Izvođenje skladbi na današnjem programu je pripremljeno u nastavi predmeta Klavirski duo što ga studenti klavira obavezno pohađaju na drugoj godini studija pod mentorstvom profesora Emina Armana.